Ar gydyti dantis nėštumo metu saugu?

Shutterstock nuotr.

Per savo praktiką ne vienas gydytojas yra sutikęs moterų, kurioms nėštumas yra savotiška dingstis negydyti dantų šiuo jautriu metu, nes turima įvairių mitų, susijusių su skirtingomis procedūromis. Norime atsakyti į dažniausius klausimus apie dantų gydymą nėštumo metu.

Ar turiu gydytojui pasakyti, kad laukiuosi?

Būtinai! Pasakykite savo gydytojui, kad laukiatės, net jei tai tik nėštumo pradžia ar dar tik įtariate, kad galite būti pastojusi. Gali būti, kad gydytojas atidės kai kurias procedūras, nebūtinas tuo metu, pavyzdžiui, rentgeno nuotraukų darymą, o kitoms procedūroms parinks tinkamą laiką.

Ko galiu tikėtis apsilankiusi pas gydytoją, jei mano nėštumas yra iki 12 savaičių?

Jei nėra reikalinga skubi pagalba, t.y., jūsų nekamuoja skausmas, neatsiradęs tinimas ir panašiai, greičiausiai jūsų vizitas apsiribos pokalbiu apie pokyčius, kurie tikėtini burnoje šiuo laikotarpiu. Taip pat gydytojas parodys ar primins, kaip tinkamai rūpintis burnos sveikata, rekomenduos, kokias priemones naudoti. Pasakykite gydytojui, jei susiduriate su kokiais nors naujais sunkumais, pavyzdžiui, jei dėl pykinimo sunku valyti dantis, arba jei apskritai patiriate vėmimo epizodus, jei norisi dažnai užkandžiauti – gydytojas pasidalins patarimais, kaip sumažinti odontologinių ligų riziką šiais atvejais.  Visos gydymo procedūros greičiausiai bus planuojamos antrame nėštumo trimestre, taip yra dėl to, kad pirmosios nėštumo savaitės yra ypač jautrios, todėl vengiama bet kokios streso, medikamentų vartojimo ir panašiai.

Ko galiu tikėtis apsilankiusi pas gydytoją antro trimestro metu?

Atvykus šiame laikotarpyje jums taip pat bus priminta, kaip taisyklingai rūpintis burnos sveikata, nes būtent šis kasdienis indėlis yra svarbiausias veiksnys, lemiantis, ar išlaikysite dantis sveikus viso nėštumo metu. Jei jums reikalinga profesionali burnos higiena, prieš nėštumą nespėjote susigydyti dantų –  procedūros gali būti atliktos būtent šiuo laikotarpiu. Beje, nėštukės dažnai baiminasi, ar gydymui bus galima naudoti nuskausminančius vaistus, tad norime patikrinti, kad tikrai taip, gydytojas stengsis užtikrinti kuo komfortiškesnę gydymo procedūrą ir parinks saugius medikamentus anestezijai.

Ko galiu tikėtis apsilankiusi pas gydytoją trečio trimestro metu?

Nors šio trimestro metu vaisius jau yra didžiąja dalimi susiformavęs ir šiuo atžvilgiu rizika jam mažėja, vis dėl to nėštukė patiria vis daugiau su nėštumu susijusio diskomforto, todėl, jei reikia, planuojami trumpi apsilankymai pas odontologą, parenkama tinkama pozicija kėdėje. Nors dauguma procedūrų yra vis dar saugios antro trimestro pradžioje, nuo jo vidurio visas neskubias procedūras jau rekomenduojama atidėti. Savaime suprantama, jei susidūrėte su skausmu, infekcija, trauma ir kitomis neatidėliotinomis problemomis, gydytojas odontologas prireikus pasitars su jūsų ginekologu ir suteiks reikiamą pagalbą.

Informaciją parengė:

Gyd. odontologė Indrė Stankevičienė

 

 

 

Panašūs straipsniai
Coming Soon
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?