Dantų skausmas – ką jis išduoda?

Shutterstock nuotr.

Dantų skausmas yra viena dažniausių priežasčių, kuri atveja pacientus į mūsų kabinetą. Štai, ką verta žinoti apie jį:

  • Ėduonies pažeistas dantis nebūtinai turi skaudėti, todėl kreiptis į gydytoją reikia ne tik tuomet, kai atsiranda simptomai, bet ir profilaktiškai ar matant pakitimus dantų paviršiuose.
  • Danties pažeidimo pradžioje žmogus dažniausiai nieko nejaučia.
  • Skausmas valgant saldų maistą dažniausiai praneša apie progresuojantį ėduonį. Suskubkite kreiptis, jei tokį jaučiate!
  • Dantų ėduonis gali progresuoti ir apskritai be jokių simptomų ir taip klaidingai galima manyti, kad žmogaus dantys yra sveiki, nors pažeidimas nesustodamas progresuoja.
  • Pasikartojantis, ūmus, plintantis skausmas, ypač išprovokuojamas šalto maisto ar gėrimo, sustiprėjantis naktį rodo, kad greičiausiai jūsų danties nervas jau yra pažeistas, tad bus reikalingas sudėtingesnis ir ilgiau trunkantis endodontinis gydymas.
  • Dažna būklė yra ir perikoronaritas – minkštųjų audinių uždegimas apie dygstantį, dažniausiai „protinį“ dantį. Jam būdingas stiprus skausmas galinių dantų srityje, būtinai kreipkitės į gydytoją, jei darosi sunku išsižioti, ryti maistą, pakyla temperatūra ar atsiranda tinimas.
  • Nereguliarus skausmas, vis pasikartojantis jums peršalus ir lokalizuojamas ties dantų šaknimis labai dažnai išduoda įvairias komplikacijas, atsirandančias apie dantų šaknų viršūnes, taip dažnai nutinka ir dantims su gydytais dantų kanalais. Papasakokite apie šiuos skausmus savo gydytojui.
  • Daugelio dantų jautrumas gali įspėti apie dantų erozijas. Plačiau apie jas galite skaityti ČIA.
  • Maudžiantis skausmas kelių dantų srityje, ypač lydimas paburkusių, kraujuojančių ar net pūliuojančių dantenų neretai praneša apie pažengusį periodontitą.

Svarbu, kad net jei nėra jokių nusiskundimų ir simptomų jūsų dantis reguliariai tikrintų gydytojas odontologas, kuris įvertintų dantų ėduonies požymius ir spręstų, ar jums reikalingas odontologinis gydymas, konkrečios profilaktinės procedūros, atkreiptų dėmesį, kuriose vietose lieka neišvalyto dantų apnašo, o gal tiesiog pasveikintų jus puikiai prižiūrint savo burną.

Informaciją parengė:

prof. A. Pūrienė

dr. Rūta Bendinskaitė

gyd. odontologė Indrė Stankevičienė

Panašūs straipsniai
Coming Soon
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?