5 taisyklės, kad dantų valymas mažiesiems taptų malonumu


Gydytojai odontologai, kurie konsultuoja mažųjų pacientų tėvus, dažnai susiduria su besiguodžiančiais tėčiais ir mamomis, kurie sako, kad dantų valymas jų vaikų itin nemėgstamas – mažieji stengiasi išvengti šios procedūros, muistosi, neatveria burnos. Kad ir kaip norėtųsi, vieno būdo, kaip paskatinti vaikus valyti dantis, nėra, bet jei nuosekliai laikysitės kelių taisyklių, tikime, kad susitarti su mažaisiais bus kur kas lengviau.

1. Gera pradžia – pusė darbo. Nors mūsų visuomenėje vis dar sunku atsisakyti požiūrio, kad pieniniams dantims nereikia skirti daug dėmesio, mes patariame, kad prižiūrėti dantis ar tiesiog burnytę pradėtumėte kuo anksčiau. Dar neturinčiam dantų kūdikiui galite valyti burną specialiomis ant piršto uždedamos silikoninėmis priemonėmis, kurios masažuos dantenas ir pratins kūdikį prie burnos priežiūros. Stenkitės šias procedūras įtraukti į dienos rutiną, sukurkite malonius ritualus. Išdygus pirmam dantukui, nepamirškite jo pradėti valyti mažiausio dydžio šepetėliu ir dantų pasta su fluoru.

2. Laikykitės taisyklių ir rėžimo. Vaikams lengviau toleruoti dantų priežiūros procedūras, jei jos atliekamos pastoviai, laikantis rėžimo ir nepraleidžiant valymų. Jei vieną vakarą ar rytą dantis liepiate valyti, o kitą nerandate laiko ir praleidžiate, vaikams tai bus ženklas, kad dantų valymas nėra svarbus ir rėžimo galima ir nesilaikyti.

3. Būkite pavyzdžiu. Jei vaikams liepiate išsivalyti dantis, o patys to nedarote, vaikai netruks to pastebėti. Tinkamas pavyzdys yra vienas svarbiausių dalykų, formuojant teisingus šeimos įpročius.

4. Kalbėkitės su vaikais apie dantų valymo svarbą. Darželinio amžiaus vaikus jau būtina ne tik pratinti prie dantų valymo, bet ir pasakoti jiems, kodėl tai svarbu. Net ir nedidelio amžiaus vaikai nori žinoti, kodėl genda jų dantys ir kaip juos reikia saugoti. Priešmokyklinukai jau lengvai supras ir sudėtingesnę informaciją, jiems įdomu sužinoti dantų anatomiją, įsivaizduoti bakterijas, kurios gadina jų dantis bei būdus, kaip dantukus išlaikyti sveikus.

5. Valykite dantis linksmai. Paverskite dantų valymą ne niūria rutina, kurią reikia atlikti, o linksma, visą šeimą suvienijančia veikla. Tam pasitelkite įvairias mobiliąsias aplikacijas ir daineles, kurias įvairiausio amžiaus vaikai labai mėgsta. Vieną tokią, vaikams itin patinkančią, siūlome išbandyti ir jums.

 

Panašūs straipsniai
Coming Soon
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?
Kokios temos Jus labiausiai domina?